| | | AAA
Przedszkole Publiczne nr 3 z Oddziałami Specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu
Witamy na stronie przedszkola.

Galeria

Prawa Dziecka w grupie 3b

Ilość zdjęć: 7

Przedszkole jest pierwszą instytucją w której dziecko nabywa kompetencje społeczne. W atmosferze spokoju i akceptacji poznaje własne prawa i reguły życia w grupie. Dzień 20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który był okazją do zapoznania dzieci z ich prawami i potrzebami. Dzieci mają prawa przede wszystkim do: - miłości i szacunku - zdobywania wiedzy i umiejętności - do ochrony zdrowia - do zabawy. Przedszkolaki w ramach zajęć obejrzały film edukacyjny "Prawa dziecka", wykonały serduszko symbolizujące miłość oraz brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych. Mamy nadzieję, że poprzez zabawę uświadomiłyśmy dzieciom, że mają swoje prawa pomimo, że są jeszcze mali.

pokaż więcej »

Dzień 11 listopada w grupie 3c

Ilość zdjęć: 8

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju. Dlatego też 10 listopada przedszkolaki z grupy 3C wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały medale w barwach narodowych z napisem: Jestem Polakiem. Nasi „Mali Polacy” tego dnia zdobyli wiedzę o tym, kto to jest patriota i utrwalili wiadomości na temat symboli narodowych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, a w piątek ozdobili kontur Polski barwami narodowymi. Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

pokaż więcej »

Tydzień Patriotyczny w grupie 4Ci

Ilość zdjęć: 16

Wydarzeniem, które ma znaczące miejsce w pracy dydaktyczno-wychowawczej naszego Przedszkola, są obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dlatego przez cały tydzień podejmowaliśmy wiele działań, które skupione były wokół wychowania patriotycznego, przywiązania do swojej Ojczyzny. Dzieci utrwalały informacje o naszym kraju oraz symbole narodowe. Poznawały również legendy polskie, pieśni patriotyczne, tworzyły prace plastyczne. 12 listopada, przystrojeni w kotyliony z wielkim oddaniem odśpiewały Hymn Polski.

pokaż więcej »

Obchody Dnia Niepodległości w grupie 3a

Ilość zdjęć: 3

10 listopada maluszki z grupy 3a obchodziły Święto Niepodległości. Maluszki zapoznały się z symbolami narodowymi swojego kraju, wysłuchały hymnu narodowego i wyruszyły zabawą ruchową w podróż po Polsce.

pokaż więcej »

Święto Niepodległości w grupie 4Di

Ilość zdjęć: 8

W czwartek 12.11.2020r. w grupie 4Di obchodziliśmy „Narodowe Święto Niepodległości”. Podczas zajęć mieliśmy okazję obejrzeć film edukacyjny „Polskie Symbole Narodowe – Polak Mały”. Dzięki piosence „Jestem Polakiem” poznaliśmy najważniejsze miasta w Polsce. Na zakończenie dzieci razem z nauczycielkami zaśpiewały hymn państwowy. Przedszkolaki w atmosferze powagi uczciły to jakże ważne dla każdego Polaka święto.

pokaż więcej »

Dzień Niepodległości w grupie S3

Ilość zdjęć: 12

Dzieci z grupy S3 uczciły to święto wykonując różnorodne aktywności. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe – godło, flagę, biało – czerwone kotyliony, „Nasza ojczyzna, nasz dom Polska”. Dzieci poznały największe polskie miasta i stolicę kraju. Wspólnie odsłuchaliśmy hymn narodowy, jak również utwory o tematyce patriotycznej, piosenki dla dzieci: „Jest takie miejsce Polska” i „Co to jest niepodległość”. Olek wyrecytował wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

pokaż więcej »

Dzień Niepodległości w grupie 4b

Ilość zdjęć: 6

W dniu 12.11. w grupie 4B obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Zaśpiewaliśmy hymn Polski oraz piosenkę „Kto Ty jesteś- Polak mały”, a dzięki "Quizowi o Polsce" przypomnieliśmy sobie także najważniejsze informacje o naszym kraju oraz o symbolach narodowych 🎶 🇵🇱 ❤

pokaż więcej »