Przedszkole Publiczne nr 3 z Oddziałami Specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu

26 października 2020 15:12 | Aktualności

Akcja Góra Grosza

Drodzy Rodzice, Przedszkolaki

Góra Grosza startuje!
Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Korzyści z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji

• Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
  • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
  • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z pieczy zastępczej.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkole i przedszkolu  w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku.  Pieniążki prosimy przynosić do nauczycieli w poszczególnych grupach.

Zapraszamy! Przyłączcie się do nas!