Przedszkole Publiczne nr 3 z oddziałami specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu

13 maja 2019 19:44 | Aktualności

Quiz patriotyczny wiedzy o Polsce

W poniedziałek 13 maja odbył się Quiz patriotyczny w którym wzięły udział dzieci z grupy 5c, 6a i 6b. Celem quizu było m. in. podsumowanie i pogłębianie wiadomości na temat  swojej miejscowości i kraju, nabywanie umiejętności pracy w zespole a także kształtowanie postaw patriotycznych. Zadania stawiane przedszkolakom rozwijały ich percepcję słuchową, wzrokową, pamięć, uwagę oraz sprawności manualne. Dzieci rozpoczęły zabawę od zaśpiewania piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, rozwiązywały zagadki na temat  Państwa Polskiego, układały puzzle przedstawiające symbole narodowe a także układały flagi z użyciem Darów Zabawy Froebla. Dzieci obejrzały również film pt. „Polak mały” a na koniec odśpiewały  Hymn Narodowy. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o Naszym Kraju. Jesteśmy patriotami i kochamy naszą Ojczyznę. Zachęcamy również do obejrzenia „Albumów o Radomiu”.

Quiz patriotyczny wiedzy o Polsce