Przedszkole Publiczne nr 3 z oddziałami specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu

03 kwietnia 2019 20:37 | Aktualności

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu

1- 2 kwietnia to dni kiedy kolor niebieski towarzyszył każdemu w naszym przedszkolu, a to wszystko dlatego, że jesteśmy RAZEM z osobami dotkniętymi autyzmem. We wtorek dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Ulicami Radomia przeszli w Niebieskim Marszu wraz z rodzicami, wychowawcami oraz sympatykami radomskich stowarzyszeń, szkół, przedszkoli, poradni oraz instytucji wspierających osoby z autyzmem. Obchody Dnia Świadomości Autyzmu są okazją do podniesienia wiedzy o autyźmie i integracji ze środowiskami osób dotkniętych autyzmem. Dlatego włączyliśmy się tego dnia w Niebieski Marsz, noszenie niebieskiego serca, a przede wszystkim dzieci z oddziałów integracyjnych oraz specjalnych uatrakcyjniły ten dzień swoimi występami. Natomiast w Alei bp Jana Chrapka został ulokowany nasz punkt informacyjny dotyczący kalendarza spotkań, konferencji, warsztatów, konsultacji oraz imprez towarzyszących tym obchodom. Oczywiście nie mogło zabraknąć atrakcji dla dzieci i dorosłych. Każdy mógł poczuć się artystą i namalować to co czuł tego dnia. Było wiele emocji i wzruszeń.

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu