Przedszkole Publiczne nr 3 z oddziałami specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu

02 kwietnia 2019 14:00 | Aktualności

Konkurs plastyczny pt. "Zaczaruj świat na niebiesko kolorową plamą i kreską - AUTYZM"

W tym roku po raz drugi, na terenie naszej placówki został zorganizowany regionalny konkurs plastyczny pt. Zaczaruj świat na niebiesko kolorową plamą i kreską - AUTYZM skierowany do dzieci niepełnosprawnych z terenu Radomia. Celem tego konkursu była aktywizacja osób niepełnosprawnych, budowanie poczucia sprawczości,  pewności siebie oraz kształtowanie i rozwijanie wyobraźni artystycznej dzieci. Ogromnie cieszymy się, że napłynęło tak wiele prac, bo aż 56 z 8 placówek . Zachwyciły one nie tylko organizatorów ale głównie przybyłych gości na uroczyste rozdanie dyplomów i nagród, m. innymi p. B. Buchowicz- inspektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz radomskie media Radio Eska- Vox. Wszyscy mali artyści otrzymali wiele pięknych nagród ale największą niespodzianką dla dzieci było spotkanie  z magikiem p. Buźką, który przeniósł ich w świat magii. Uśmiech, który nie schodził z dziecięcych twarzy pokazał jak wspaniale się bawią. W naszym przedszkolu od kilku już lat kultywujemy tradycję wypuszczania do nieba niebieskich balonów, które symbolizują solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. W tym roku zaprosiliśmy także naszych gości do wspólnego spełnienia tej tradycji.