Grupa specjalne

17 czerwca 2019 18:32 | Aktualności

Wycieczka do Straży Pożarnej gr S1, S2, S3

W dn 11.06.2019 r dzieci z gr S1, S2, S3 odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Podczas tej wizyty dzieci odwiedziły '' Bezpieczny dom''. Strażacy pokazali dzieciom m. in. jak  rozprzestrzenia się dym i jak działają czujki dymu i czadu. Strażacy pokazali jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie używać domowych  sprzętów, żeby nie doprowadzić do pożaru. Następnie przedszkolaki zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów i mogły przymierzyć hełm strażacki. Zobaczyły jak strażacy w czasie alarmu zjeżdżają z rury.

Przeczytano: 275 razy. Wydrukuj |Do góry

Wycieczka do Straży Pożarnej gr S1, S2, S3