| | | AAA
Przedszkole Publiczne nr 3 z Oddziałami Specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu
Witamy na stronie przedszkola.

Galeria

Wyróżnienie w konkursie- grupa 4b

Ilość zdjęć: 2

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować Państwa, że Zespół „Gwiazdeczki” z gr. 4B został wyróżniony w XVII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem". Jest to dla nas ogromna okazja do radości i dumy. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Konkurs organizowany był przez Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu.

pokaż więcej »

Realizacja Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” w gr. 4A.

Ilość zdjęć: 14

W RAMACH I MODUŁU PROJEKTU: -Rozmawialiśmy na temat kluczy dobrego zachowania - wiemy kiedy, jak i dlaczego mówimy: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. -Stworzyliśmy ,,KODEKS DOBREGO ZACHOWANIA” i odbiliśmy swoje kciuki, tym samym zatwierdzając go. - Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB STARSZYCH -przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla SENIORÓW Z HOSPICJUM KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW W RADOMIU

pokaż więcej »

Jesienne Jeże w grupie 4Ci

Ilość zdjęć: 11

16 października 2020r dzieci z grupy 4Ci wykonały prace plastyczną „Jesienne Jeże". Praca wykonana z użyciem plastikowych widelców, które posłużyły do odciskania farby na konturze jeża. Kolejnym etapem wykonania pracy było naklejanie jesiennych, kolorowych listków. Celem pracy było: rozwijanie sprawności manualnej dzieci i kreatywności.

pokaż więcej »

Grupa 4di "Dary jesieni"

Ilość zdjęć: 5

Dzieci z grupy 4 Di na zajęciach poznawały poprzez dotyk "Dary jesieni". Celem zajęć było poznanie wyglądu i nazw darów jesieni oraz rozwijanie wrażliwości w obrębie zmysłu dotyku.

pokaż więcej »

Realizacja Projektu „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko” w gr. 4Ci

Ilość zdjęć: 11

Grupa 4Ci melduje wykonanie pierwszego zadania w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko” pt. „Jesienna makieta”.

pokaż więcej »

Muzykoterapia w grupie s3

Ilość zdjęć: 3

Zajęcia muzykoterapii w grupie S3. Na zajęciach tych wykorzystywane są piosenki o tematyce jesiennej, podczas których dzieci poznają elementy muzyki: melodykę, agogikę, rytmikę i dynamikę. Bawią się dźwiękiem, grają na instrumentach perkusyjnych i improwizują. Jest to czas na odpoczynek przy muzyce instrumentalnej i łagodzenie negatywnych emocji.

pokaż więcej »

Realizacja projektu "Magiczna moc bajek" w grupach trzylatków: 3a, 3b, 3c.

Ilość zdjęć: 9

Dzieci z grup trzyletnich podczas realizacji projektu zapoznały się z zasadami dobrych manier. Nauka Sovoir- Vive wymaga czasu, cierpliwości , dotyczy wielu sfer nie tylko używania zwrotów grzecznościowych, ale również nauki kulturalnego zachowania się przy stole. Poznały również znaczenie słowa empatia, a także wykonały kodeksy grzecznego przedszkolaka. Dla utrwalenia wiadomości, Miś Uszatek jeszcze raz przypomniał dzieciom jak należy się zachowywać by być kulturalnym bowiem nauka dobrych manier to inwestycja w przyszłość dzieci.

pokaż więcej »

,,Światowy Dzień Drzewa" w grupie 6ci

Ilość zdjęć: 7

08.10.2020r. dzieci z grupy 6ci obchodziły ,,Światowy Dzień Drzewa". Podczas popołudniowych zajęć przypomniały sobie ,,Czego potrzebują rośliny do życia" oraz posadziły kasztany i żołędzie, z których mamy nadzieję :-) wyrosną sadzonki drzew - dębu i kasztanowca.

pokaż więcej »

,,Światowy Dzień Mycia Rąk" w grupie 6Ci

Ilość zdjęć: 6

15.10.20 r. dzieci z grupy 6ci obchodziły ,,Światowy Dzień Mycia Rąk". W obecnych czasach jest to szczególnie ważny temat. Z tej okazji dzieci obejrzały z wykorzystaniem tablicy multimedialnej bajkę, dzięki której przypomniały sobie dlaczego i kiedy trzeba myć ręce. Następnie wykonały doświadczenie, które pomogło im zrozumieć, dlaczego mycie rąk ciepłą wodą z mydłem jest takie ważne.

pokaż więcej »

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „DBAMY O POLSKIE LASY”

Ilość zdjęć: 11

Z przyjemnością informujemy, że międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „DBAMY O POLSKIE LASY”, pod patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło 17 ciekawych prac. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy o znaczeniu troski o las, uwrażliwienie na konieczność ochrony przyrody oraz możliwość rozwijania wyobraźni i inwencji twórczej dzieci. Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli za przygotowanie dzieci i współpracę. Decyzja Jury: I MIEJSCE :ZOFIA M. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 24 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. JANUSZA KORCZAKA W RADOMIU) II MIEJSCE: ZUZANNA K.( PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 19 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W RADOMIU) III MIEJSCE : -WERONIKA P. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 15 W RADOMIU) -JULIA T. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 17 W RADOMIU) WYRÓŻNIENIA : -IGA A. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 8 W RADOMIU) -MARTYNA J. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 16 W RADOMIU) -JAN F.(PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 9 RADOMIU) -HUBERT F. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 12) -ALICJA H. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 10 IM. JANA BRZECHWY W RADOMIU) Laureaci, a także wszystkie wyróżnione osoby otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci książek, które pozyskane zostały od Dyrekcji Lasów Państwowych za co serdecznie dziękują organizatorzy konkursu. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. Organizatorzy konkursu: P. Starnawska, L. Szymańska, S. Małecka, E. Domagała

pokaż więcej »