| | | AAA
Przedszkole Publiczne nr 3 z Oddziałami Specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu
Witamy na stronie przedszkola.

Galeria

Urodziny Olka w grupie S3

Ilość zdjęć: 4

Niedawno obchodziliśmy urodziny Olka. Koledzy z grupy zrobili dla Olka laurkę z życzeniami, zaśpiewaliśmy wspólnie STO TAT. Oczywiście solenizant zdmuchnął świeczkę na torcie, który był pyszny.

pokaż więcej »

Zajęcia SI w grupie S3

Ilość zdjęć: 11

Dzieci z grupy S3, jak co tydzień i w tym tygodniu chętnie brały udział w zajęciach SI. W czasie aktywności i ćwiczeń ruchowych stymulowane są poszczególne układy zmysłów. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki mają możliwość poprawić swoje odczuwanie bodźców docierających do nich z otoczenia, jak i z własnego ciała. Polepszanie odbioru bodźców sensorycznych w pozytywny sposób przekłada się na codzienne – lepsze funkcjonowanie dziecka, ma również wpływ na koncentrację uwagi i inne umiejętności wykorzystywane w procesie edukacji.

pokaż więcej »

Dzień postaci z bajek w grupie S3

Ilość zdjęć: 8

„Dzień postaci z bajek”, to dobre święto, żeby zapoznać dzieci z bajkami, tymi z dawnych lat. Te „stare” bajki niosły ze sobą naukę. Jak żyć z innymi w zgodzie, że należy pomagać sobie wzajemnie, być dla innych miłym, uczyły szacunku. Na piątkowych zajęciach dzieci z grupy S3 miały możliwość poznać lub przypomnieć sobie te „stare” bajki i ich bohaterów. Były zagadki, wspólne oglądanie ilustracji do bajek i dopasowywanie tytułów, a największą niespodzianką dla dzieci (jak się okazało) był teatrzyk „Kot w butach”. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały i oglądały krótkie przedstawienie, w którym sprytny kot odmienił los dobrego i skromnego młynarczyka. Na zakończenie dnia mali widzowie dostali pamiątkowe medale.

pokaż więcej »

Dzień postaci z bajek w grupie 6a

Ilość zdjęć: 3

Dnia 05.11.2020 r. grupa 6A obchodziła ,,Dzień postaci z bajek". Tego dnia dzieci rozwiązywały liczne zagadki słowne oraz obrazkowe, bawiły się przy muzyce z bajek, opowiadały o swojej ulubionej bajce i postaci z bajki oraz pokolorowały obrazek ze swoją ulubioną postacią z bajki.

pokaż więcej »

Dzień dyni w grupie 3b

Ilość zdjęć: 13

W piątek 30.10.2020 r. dzieci z grupy 3B obchodziły Dzień dyni. Święto to było okazją do promowania zasad zdrowego odżywiania się. Dzieci dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z dyni. Wzięły udział w różnorodnych zabawach ruchowych z dynią oraz zabawach matematycznych. Po wielu aktywnościach przedszkolaki mogły skosztować pestki dyni. Na zakończenie każde dziecko mogło zrobić zdjęcie w dyniowej fotobudce.

pokaż więcej »

Warzywno-owocowy tydzień w grupie 3c

Ilość zdjęć: 15

W minionym tygodniu dzieci z grupy 3C nabyły wiadomości związane ze zdrowym odżywianiem. Rozpoznawały wygląd, smak i kolor owoców i warzyw, rozróżniały owoce od warzyw. Poznawały również nawyki dbania o swoje zdrowie, dowiedziały się co można zrobić z ziemniaka, wykorzystały go w pracy plastycznej jako stempelki, tworząc piękne kompozycje. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę: „Witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki”, a z panią Magdą poznawały nazwy owoców i warzyw w języku angielskim, rozmawiały również o amerykańskim święcie – Halloween, w związku z którym wykonaliśmy wspólnie halloweenową dynię.

pokaż więcej »

Język Angielski

Ilość zdjęć: 13

W tym tygodniu dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych na zajęciach z języka angielskiego świętowały HALLOWEEN!

pokaż więcej »

Grupa 4b Święto Dyni

Ilość zdjęć: 11

02 listopada w grupie 4B obchodziliśmy Święto Dyni. W czasie obchodów tego święta nie mogło zabraknąć oczywiście dyń, które posłużyły nam do dekoracji sali oraz były wykorzystane do "dyniowych" zabaw. Rozmawialiśmy na temat wyglądu i przeznaczenia tego wartościowego warzywa. Odbyły się " dyniowe zabawy," które przyniosły wiele radości wszystkim dzieciom.

pokaż więcej »

Grupa 6a w projekcie ,,Idź Ty lepiej, Koziołeczku szukać swego Pacanowa".

Ilość zdjęć: 3

Dzieci z grupy 6A w październiku wykonały zadania z projektu ,,Idź Ty lepiej, Koziołeczku szukać swego Pacanowa". Dowiedziały się jak wygląda Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie oraz wykonały plakat promujący tą instytucję. Wysłały również pozdrowienia i symbole związane z miastem Radom.

pokaż więcej »

Grupa 6a makieta

Ilość zdjęć: 4

Dzieci z grupy 6A w miesiącu październiku zrealizowały zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Kreatywny Przedszkolak. Zadanie polegało na wykonaniu jesiennej makiety. Praca została wykonana w grupach z podziałem na wykonanie różnych zadań. Dzieci chętnie podjęły się wykonania zadania.

pokaż więcej »