| | | AAA
Przedszkole Publiczne nr 3 z Oddziałami Specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu
Witamy na stronie przedszkola.

Galeria

Pomoc dla Krzysia

Ilość zdjęć: 2

Drodzy Rodzice!! Grudzień to dla wszystkich piękny czas oczekiwania i radości, wokół jest pięknie i kolorowo i choć za oknem mróz, to w domach ciepło i przytulnie. Lubimy ten czas, prawda? 🌲 Ale są wśród nas osoby dla których każdy czas, to czas bólu. Każdy dotyk, to ból. Tak jak dla Krzysia, który urodził się z rzadką, nieuleczalną chorobą skóry. Dlatego drodzy Rodzice zwracamy się do Was z prośbą o pomoc dla Krzysia. Od dziś do 18 grudnia prowadzimy w naszym przedszkolu zbiórkę środków do codziennej pielęgnacji Krzysia, których przykłady znajdują się na zdjęciu poniżej. Środki pielęgnacyjne można przynosić do przedszkola w godzinach jego pracy i przekazać paniom przy wejściu, przekazać wychowawcy grupy bądź skontaktować się z orgnizatorakami zbiórki: A. Walos, I. Brzeską, A. Gorzelak DZIĘKUJEMY ❤

pokaż więcej »

Dzień Pluszowego Misia

Ilość zdjęć: 20

25 listopada to dzień, w którym obchodzimy wyjątkowe święto. Jest to Światowy dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci wiedzą, że pluszowy miś to przyjaciel każdego człowieka i tego małego, i tego dużego. Dlatego to wyjątkowe święto było dobrą okazją do nauki, zabawy i innych ekscytujących zajęć. W tym dniu dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się również różnych ciekawych rzeczy z życia prawdziwych niedźwiedzi. Nie zabrakło działań plastycznych, tańca oraz teatru :) był misiowy tort i mnóstwo świetnej zabawy :)

pokaż więcej »

Roztrzygnięcie konkursu plastycznego dla 5 i 6 latków "Jesień idzie przez świat".

Ilość zdjęć: 1

Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu plastycznego "Jesień idzie przez świat" w naszym przedszkolu został Maksymilian Sroka z gr 5A, wyróżnienia przyznane zostały Wojciechowi Sałajowi z gr 5A oraz Janowi Nowocieniowi z gr 6A. Serdecznie gratulujemy. Organizatorzy konkursu: Ewa Sambor, Elżbieta Cis.

pokaż więcej »

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MÓJ PRZYCJACIEL MIŚ ”

Ilość zdjęć: 4

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MÓJ PRZYCJACIEL MIŚ ” Z przyjemnością informujemy, że międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „ „MÓJ PRZYCJACIEL MIŚ ” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło 14 prac. Celem konkursu było promowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci. Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Podziękowania składamy również Nauczycielom i Rodzicom- za przygotowanie dzieci i współpracę. Decyzja Jury: DZIECI 3-4 LETNIE : I MIEJSCE : ANNA CH. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 8 W RADOMIU) II MIEJSCE: IZA W. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 3 Z ODDZIAŁAMI SPECJALNYMI IM J. PORAZIŃSKIEJ W RADOMIU) III MIEJSCE : ŁUCJA K. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 3 Z ODDZIAŁAMI SPECJALNYMI IM J. PORAZIŃSKIEJ W RADOMIU) WYRÓŻNIENIE : KLARA L. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 15 W RADOMIU) DZIECI Z ORZECZENIEM O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO: I MIEJSCE: WIKTORIA F.( (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 15 W RADOMIU) II MIEJSCE: ALAN S. (Przedszkole Publiczne Nr 17 im. Czesława Janczarskiego w Radomiu) III MIEJSCE: NINA SZ. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 15 W RADOMIU) WYRÓŻNIENIA: -ADAM Z. (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 3 Z ODDZIAŁAMI SPECJALNYMI IM J. PORAZIŃSKIEJ W RADOMIU) -ALEKSANDER (PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 3 Z ODDZIAŁAMI SPECJALNYMI IM J. PORAZIŃSKIEJ W RADOMIU) Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. NAGRODY ZA ZAJĘCIE I,II,III MIEJSCA ORAZ ZA UZYSKANIE WYRÓŻNIENIA MOŻNA ODEBRAĆ W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 3 Z ODDZIAŁAMI SPECJALNYMI W RADOMIU W DNIACH 30.11.2020-04.12.2020. POZOSTALI UCZESTNICY KONKURSU, OTRZYMAJĄ DYPLOMY W FORMIE ELEKTRONICZNEJ 30.11.2020. W razie wątpliwości prosimy o kontakt: - 48 344-97-84 - konkurspp3@onet.pl Organizatorzy konkursu: P. Starnawska, A.Pokorska, I.Brzeska, D.Ziółek, M.Cichosz

pokaż więcej »

Prawa Dziecka w grupie 3b

Ilość zdjęć: 7

Przedszkole jest pierwszą instytucją w której dziecko nabywa kompetencje społeczne. W atmosferze spokoju i akceptacji poznaje własne prawa i reguły życia w grupie. Dzień 20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który był okazją do zapoznania dzieci z ich prawami i potrzebami. Dzieci mają prawa przede wszystkim do: - miłości i szacunku - zdobywania wiedzy i umiejętności - do ochrony zdrowia - do zabawy. Przedszkolaki w ramach zajęć obejrzały film edukacyjny "Prawa dziecka", wykonały serduszko symbolizujące miłość oraz brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych. Mamy nadzieję, że poprzez zabawę uświadomiłyśmy dzieciom, że mają swoje prawa pomimo, że są jeszcze mali.

pokaż więcej »

Dzień 11 listopada w grupie 3c

Ilość zdjęć: 8

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju. Dlatego też 10 listopada przedszkolaki z grupy 3C wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały medale w barwach narodowych z napisem: Jestem Polakiem. Nasi „Mali Polacy” tego dnia zdobyli wiedzę o tym, kto to jest patriota i utrwalili wiadomości na temat symboli narodowych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, a w piątek ozdobili kontur Polski barwami narodowymi. Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

pokaż więcej »

Tydzień Patriotyczny w grupie 4Ci

Ilość zdjęć: 16

Wydarzeniem, które ma znaczące miejsce w pracy dydaktyczno-wychowawczej naszego Przedszkola, są obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dlatego przez cały tydzień podejmowaliśmy wiele działań, które skupione były wokół wychowania patriotycznego, przywiązania do swojej Ojczyzny. Dzieci utrwalały informacje o naszym kraju oraz symbole narodowe. Poznawały również legendy polskie, pieśni patriotyczne, tworzyły prace plastyczne. 12 listopada, przystrojeni w kotyliony z wielkim oddaniem odśpiewały Hymn Polski.

pokaż więcej »