| | | AAA
Przedszkole Publiczne nr 3 z Oddziałami Specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu
Witamy na stronie przedszkola.

Galeria

Dzień Zakochanych w grupie 3B

Ilość zdjęć: 16

W dniu 15.02.2021 r w grupie 3B dzieci świętowały Dzień Zakochanych. Tego dnia maluszki przyszły do przedszkola ubrane na czerwono i dzięki temu był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Z tej okazji udekorowaliśmy salę czerwonymi serduszkami a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych.. Podczas wielu zabaw dzieci okazywały swoje uczucia innym, nawiązywały kontakty interpersonalne w czasie wspólnych zabaw, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Z wielkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną Serce dla przyjaciela. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało czerwonego balonika od pani. Dzień Walentynkowy w grupie z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

pokaż więcej »

Walentynki w grupie 4Ci

Ilość zdjęć: 19

15 lutego w grupie 4Ci obchodziliśmy „Walentynki'. Ten dzień był odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Wszyscy bawili się wspaniale, biorąc udział w różnych zabawach i tańcach. Dzieci wykonały „walentynkowe” serduszka, by obdarować nimi kochane im osoby. Na pamiątkę tego szczególnego dnia wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia ze swoim ulubionym kolegą lub koleżanką. Było dużo śmiechu i radości. To był miły dzień.

pokaż więcej »

Wizyta pani logopedy w gr. 4 Ci

Ilość zdjęć: 13

W naszej grupie gościliśmy Panią Agatę- logopedę, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Poprowadziła zajęcia profilaktyczne o tematyce walentynkowej. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość ćwiczeń aparatu artykulacyjnego, ćwiczeń oddechowych i słuchowych. Dziękujemy Pani Agacie za spotkanie i za jej pracę, która jest bardzo ważna w kształtowaniu mowy.

pokaż więcej »

Walentynki gr. 3C

Ilość zdjęć: 8

Przedszkolaki z grupy 3c w piątek celebrowały święto zakochanych. Wcieliły się w wędkarzy, a zamiast rybek starali się złowić czerwone serduszka. Następnie dzieci stworzyły piękne kartki walentynkowe. W tym dniu nie brakowało uśmiechu i okazywania sobie życzliwości.

pokaż więcej »

Walentynki w grupie S3

Ilość zdjęć: 17

Walentynki w grupie S3, to doskonała okazja do wspólnej zabawy, której towarzyszy okazywanie sobie przyjaźni, życzliwości i dobroci. Dzieci wykonały również drobne upominki, aby sprawić przyjemność swoim najbliższym.

pokaż więcej »

Walentynki gr.3A

Ilość zdjęć: 19

Walentynki, walentynki dla chłopczyka i dziewczynki.... Grupa 3a w piątek obchodziła Dzień Świętego Walentego. Maluszki w tym dniu miały do wykonania kilka zadań. Pierwszym z nich było odszukanie i połączenie par bajkowych bohaterów. Następnie maluszki układały puzzle przedstawiające bajkowe pary potem wykazały się znajomością kształtów, dopasowując je w odpowiednie miejsca na sercu. Na koniec dzieci zatańczyły taniec z serduszkowymi balonami i przygotowały przepyszne gofry w kształcie serca, które ze smakiem zjadły.To był dzień pełen kolorowych emocji, w którym dominował kolor czerwony.

pokaż więcej »

Realizacja projektu "Mali badacze" w grupie 3A

Ilość zdjęć: 24

Maluszki z grupy 3A realizują projekt "Mali badacze". Celem projektu jest zainteresowanie i rozbudzenie u dzieci umiejętności naukowych takich jak: badanie i eksperymentowanie z różnymi materiałami, które występują w świecie. Poniżej prezentujemy dwa eksperymenty wykonane przez dzieci. Są to: kryształy z soli i sztuczny śnieg.

pokaż więcej »

Tłusty czwartek w gr. 3A

Ilość zdjęć: 10

Tłusty czwartek to święto pączka. W tym dniu jak stary zwyczaj mówi, trzeba zjeść koniecznie pączka. Maluszki poznały podczas zajęć różne rodzaje pączków. Dowiedziały się jak należy przygotować smaczne ciasto, które także można zjeść podczas Tłustego czwartku. Dzieci ćwiczyły także swoją spostrzegawczość i utrwalały kolory przy układaniu pączków w odpowiedniej kolejności. Na koniec kolorowały pączki według własnego pomysłu.

pokaż więcej »

9 luty Dzień Bezpiecznego Internetu

Ilość zdjęć: 11

Internet jest doskonałym źródłem nie tylko wiedzy, ale i rozrywki. Aby bezpiecznie korzystać z oferowanego przez sieć bogactwa dzieci z Grupy 4Ci uczestniczyły w zajęciach, których głównym celem było zapoznanie z Internetem oraz uwrażliwienie na zagrożenia związane z intensywnym korzystaniem z urządzeń elektronicznych. Przedszkolaki poprzez wspólne zabawy dowiedziały się co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać.

pokaż więcej »

Woda-nasz skarb w grupie 4Ci

Ilość zdjęć: 19

Dzieci z Grupy 4Ci uczestniczyły w zajęciach z elementami metody projektu pt. „Woda- nasz skarb”. Prowadzone działania polegały na poznawaniu roli wody jako niezbędnego składnika życia ludzi, roślin i zwierząt, na doświadczeniach z jej użyciem oraz poznawania możliwości i sposobów jej oszczędzania. Przedszkolaki wiedzą, że woda to nasz największy skarb i trzeba ją oszczędzać i o nią dbać.

pokaż więcej »