06 marca 2019 18:35 | Aktualności

Szkolenie z Pierwszej Pomocy w grupie 5a

Dnia 5.03.2019 w grupie 5a odbyła się prelekcja z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały okazję poznać zawód Ratownika Medycznego. Szkolenie z pierwszej pomocy pozwala od najmłodszych lat wpajać najważniejsze zasady postępowania w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Szkolenie z Pierwszej Pomocy w grupie 5a