O przedszkolu

Przedszkole Publiczne Nr 3 w Radomiu zlokalizowane jest na Osiedlu "Nad Potokiem" przy ulicy Olsztyńskiej 12. Obszerny budynek i bezpieczny plac zabaw stwarza dzieciom doskonałe warunki pobytu i zabawy. W nowym roku szkolnym 2017/2018 zostały otworzone dodatkowe oddziały przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 27 przy ulicy Sadkowskiej 16. Do przedszkola przyjmowane są dzieci od 2,5 - 6 lat. Istnieje możliwość zapisania dzieci w wieku od 3 do 6 lat niepełnosprawnych umysłowo do oddziału specjalnego, w którym prowadzone są zajęcia wspomagające rozwój tych dzieci np.: rewalidacja, logopedia, muzykoterapia... itp. Przedszkole jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 - 17.00. Posiłki dostosowane do zapotrzebowania kalorycznego małego dziecka są smaczne i zdrowe, podawane 3 razy dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek). Sale zabaw wyposażone są w nowoczesny sprzęt, zabawki, pomoce dydaktyczne. Przy każdej z sal znajduje się łazienka. Dziecko w naszym przedszkolu ma doskonałe warunki do kształtowania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności. Uwzględniając prośby Rodziców oferujemy bogatą gamę zajęć dodatkowych Nowatorskie metody pracy, wspierają rozwój dzieci, zabezpieczają potrzeby dzieci zdolnych, a także wymagających różnorodnej pomocy. Ciekawe zajęcia adaptacyjne oraz organizowane dni otwarte pozwalają dzieciom i rodzicom zapoznać się z nowym otoczeniem Przedszkole oferuje bogaty kalendarz imprez i uroczystości nie tylko na terenie placówki ale również na terenie osiedla i miasta.