Wizja przedszkola

MISJA PRZEDSZKOLA

Każde dziecko jest dla nas jednakowo ważne, bez względu na jego poziom rozwoju intelektualnego lub ruchowego.
Istotne dla nas jest:

• zapewnić dzieciom opiekę i bezpieczeństwo oraz wszechstronny rozwój intelektualny, fizyczny i społeczno-moralny,
  • wspierać działania wychowawcze i edukacyjne rodziców,
  • tworzyć warunki do indywidualnego rozwoju dziecka zgodnie z jego możliwościami w serdecznej i miłej atmosferze,
  • inspirować wychowanków poprzez dobrze wyposażoną placówkę oraz fachową kadrę pedagogiczną do rozwijania zainteresowań i zdolności.

Chcemy wychować samodzielnego, twórczego, otwartego na kontakty z innymi, wszechstronnie rozwiniętego ucznia szkoły podstawowej.

WIZJA PRZEDSZKOLA

Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby, możliwości i rozwój każdego dziecka, dlatego też:

• dzieci czują się kochane, akceptowane i szczęśliwe,
  • nasi absolwenci z sukcesem rozpoczynają naukę w szkole;
  • działania nasze opieramy o wartości tj: mądrość, uczciwość, dobro,
  • oddziaływania naszego przedszkola i domu rodzinnego dziecka są skoordynowane, a rodzice są naszymi najlepszymi sojusznikami,
  • pomagamy rodzicom pokonywać trudności wynikające z niepełnosprawności dziecka,
  • kreujemy u dzieci postawy twórcze i aktywne,
  • przygotowujemy wychowanków do przezywania sukcesu i radości oraz radzenia sobie z porażką,
  • każde dziecko traktujemy indywidualnie i podmiotowo,
  • kadra pedagogiczna stale doskonali swoje umiejętności,
  • dokonujemy okresowo wewnętrznego mierzenia jakości pracy, a uzyskane wyniki służą do podnoszenia jej jakości.